Szkolenia Spawalnicze

Szkolenia spawalnicze, Kursy spawalnicze, EuroPartner szkolenia,Kursy spawaczy Gdynia,Kursy monterskie Gdynia,Kursy suwnic,kursy wózków,Kursy i szkolenia,

Weryfikacje spawaczy, Egzaminy spawalnicze,szkolenia Gdynia

EuroPartner
Firma
Nasza misja
Plany na przyszłoœć
Prasa o Nas
Strona Główna O Nas Kadra Oferta Szkoleń Cennik Kontakt
< powrót

Zatrudnianie pracowników z wykorzystaniem środków unijnych w Grupie Stoczni Gdynia S.A.

Grupa Stoczni Gdynia S.A. prowadzi stały nabór pracowników, niezbędnych do realizacji zadań produkcyjnych. Spółka wspólnie m.in. z Powiatowym Urzędem Pracy w Gdyni zrealizowała projekt unijny dla bezrobotnych pod nazwą „Spojrzenie w przyszłość”. W przeciągu trzech kwartałów 2005r. w ten sposób wyszkolono blisko 180 osób bezrobotnych, z tego 162 osoby znalazły zatrudnienie w samej Stoczni Gdynia. Szacuje się, że do końca roku liczba bezrobotnych, którzy zostaną zatrudnieni w Stoczni lub spółkach Grupy Stoczni Gdynia S.A. wzrośnie do 250 osób. W województwie pomorskim bezrobocie utrzymuje się na poziomie przekraczającym 20%.

Najistotniejszym problemem stojącym zatem przed organami państwa, w szczególności przed powiatowymi urzędami pracy, jest trwałe obniżenie wskaźnika bezrobocia. To sprawa niezwykle trudna, gdyż w obecnej sytuacji rynkowej większość przedsiębiorstw dąży do maksymalizacji korzyści przy minimalnym nakładzie. Konsekwencją tego jest zwiększająca się stopa bezrobocia, zwłaszcza wśród młodych ludzi nieposiadających doświadczenia zawodowego. Stocznia Gdynia S.A. dąży do osiągnięcia optymalnego zatrudnienia dostosowanego do planu budowy statków. Dlatego Stocznia oraz spółki należące do Grupy Stoczni Gdynia S.A. prowadzą stały nabór pracowników, niezbędnych do realizacji zadań produkcyjnych. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu na wykwalifikowanych pracowników, Stocznia Gdynia rozwinęła system szkoleń zawodowych, organizowanych na podstawie ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Szkolenia te finansowane są ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS) i mają na celu przygotowanie pracowników do wykonywania zawodu spawacza oraz montera kadłubów okrętowych. Ma to istotne znaczenie na zmniejszenie liczby osób figurujących w rejestrach bezrobotnych.

Osoby bezrobotne korzystają z możliwości uzyskania zawodu i zatrudnienia dzięki trójstronnym umowom pomiędzy: - Powiatowymi Urzędami Pracy – jako finansującymi te szkolenia ze środków EFS, - Stocznią Gdynia S.A. i spółkami Grupy Stocznia Gdynia – jako gwarantami zatrudnienia szkolonych bezrobotnych, - Centrum Doskonalenia Kadr „EuroPartner” Sp. z o.o. – jako instytucją szkoleniową. Spółka CDK „EuroPartner”, dysponuje świetnie wyszkoloną kadrą trenerską oraz warsztatem, zapewnia szkolenia na najwyższym poziomie jakościowym. Znajomość realiów branży stoczniowej, korzystanie z materiałów i technologii stosowanych w stoczni oraz praktyki wydziałowe, pozwalają przygotować bezrobotnych do egzaminów specjalistycznych, uzyskania uprawnień i rozpoczęcia pracy zaraz po ukończeniu szkolenia. Stosowany w Stoczni Gdynia S.A. model współpracy z Powiatowymi Urzędami Pracy daje 100% gwarancję pozyskania przez osoby bezrobotne pracy, a nie tylko wiedzy czy umiejętności. Osoby kierowane na szkolenia mają bowiem gwarancję zatrudnienia w Stoczni Gdynia lub spółkach Grupy Stoczni Gdynia S.A.

Aleksandra Puzyno
Piątek - Poniedziałek 23 - 26 12. 2005


< powrót
Strona główna  |  Aktualności  |  O nas  |  Oferta szkoleń  |  Szkolenia ze środków UE  |  Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone EuroPartner 2005-2010
Projekt i wykonanie Orange Web Media

Szkolenia Spawalnicze

(c) Copyright 2006